Aktualności
Aktualności
W dniu 12 grudnia 2019 roku w Muzeum Ziemi Wieluńskiej studenci Wieluńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchali wykładu nt. zapomnianych faktów dotyczących Świąt Bożego Narodzenia.


Zobacz więcej...W dniu 6 grudnia 2019 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej miało miejsce podsumowanie konkursu Szopka Bożonarodzeniowa i wręczenie nagród. Łącznie na konkurs napłynęło 120 prac. Celem konkursu organizowanego przez MZW był rozwój wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży...

Zobacz więcej.../ regulamin /    / karta zgłoszenia /W dniu 21 listopada 2019 roku w Muzeum Ziemi Wieluńskiej miało miejsce spotkanie poświęcone pamięci ks. kanonika Stefana Farysia, kapłana niezłomnego, który nie poddał się naciskom aparatu stalinowskiego.

Zobacz więcej...W dniu 30 listopada 2019 r., o godz. 15.00 w Muzeum w Łowiczu odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej i podsumowanie projektu Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego.

Zobacz więcej...W dniu 10 listopada 2019 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbył się koncert "A to Polska właśnie... na sarmacką nutę" zorganizowany z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Zobacz więcej...W dniu 8 listopada 2019 roku w Muzeum Ziemi Wieluńskiej miał miejsce ciekawy wykład dotyczący twórczości żyjącego na przełomie renesansu i baroku Gabriela z Wielunia. Prelekcję wygłosił prof. Krzysztof Tomasz Witczak z Uniwersytetu Łódzkiego, który jest jednocześnie odkrywcą i tłumaczem ...

Zobacz więcej...Zabytki po ekshumacji żołnierzy BON trafiły do muzeum Bagnet, kompas, czapki rogatywki - to tylko niektóre z zabytków przekazanych przez Instytut Pamięci Narodowej w dniu 15 października 2019 roku do Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Zobacz więcej...
:: Samorządowa Instytucja Kultury finansowana przez Gminę Wieluń ::

Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczamy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe, z których możemy korzystać.
Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.