Aktualności
Aktualności
Komunikat

W związku z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostaje zawieszona działalność instytucji kultury. Wobec powyższego od dnia 12.03.2020 r. aż do odwołania Muzeum Ziemi Wieluńskiej będzie zamknięte dla osób zwiedzających.

W związku z zaistniałą sytuacją i zaleceniami ministra kultury i dziedzictwa narodowego odwołane zostają warsztaty wielkanocne dla dzieci i młodzieży oraz uroczyste podsumowanie konkursu "Moje drzewo genealogiczne".

Zobacz regulamin konkursu
Jedna z wielu smutnych pamiątek z czasów niemieckiej okupacji Wielunia. Tabliczka z nazwą ulicy Rudzkiej - Erzhübeler Straße.

Obiekt znajdujący się w zbiorach MZW pod numerem inwentarzowym MZW-AH-690, był ostatnio prezentowany m.in. na wystawie "Dziedzictwo utracone" w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.


  W związku z ostatnimi wydarzeniami odwołane zostaje uroczyste podsumowanie konkursu i otwarcie wystawy "Moje drzewo genealogiczne". Jednocześnie informujemy, że konkurs został rozstrzygnięty.

Komisja konkursowa dokonała oceny prac pod względem ilości i czytelności zawartych w nich informacji, pomysłowości, strony plastycznej i estetycznej.

Zobacz więcej...
W dniu 5 marca 2020 w Pałacu Sztuki w Krakowie otwarto Jubileuszową Wystawę Ogólnopolskich Plenerów Malarstwa Figuratywnego
im. J. Dudy-Gracza "20 x Kamion 10 x Szczyrk".

Zobacz więcej...W dniu 29 lutego 2020 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej miało miejsce otwarcie wystawy prac Marity Benke-Gajda "...jak jeden dzień" pod patronatem Burmistrza Wielunia. Prezentowane rzeźby ceramiczne pochodzą z różnych okresów twórczości artystki.


Zobacz więcej - otwarcie wystawy
Zobacz więcej - Wystawa czasowa prac "...jak jeden dzień"W dniu 4 lutego 2020 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej otwarto wystawę "Na straży granic. Straż Graniczna II Rzeczpospolitej na zachodnim odcinku granicy polsko-niemieckiej" autorstwa dra Ksawerego Jasiaka z Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu Delegatura w Opolu.

Zobacz więcej...W dniu 31 stycznia 2020 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej otwarto wystawę "Przywrócić blask... Muzealia po konserwacji, w tym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego".

Zobacz więcej...
:: Samorządowa Instytucja Kultury finansowana przez Gminę Wieluń ::

Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczamy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe, z których możemy korzystać.
Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.