Aktualności
Aktualności

Muzeum z dotacją.
Wystawa o Wieluniu w Łazienkach Królewskich w Warszawie


W dniach 26 sierpnia - 8 września w galerii plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie od strony Al. Ujazdowskich będzie można oglądać wystawę plenerową "Wieluń 1 września 1939. Przerwana historia" . Partnerami muzeum w tych działaniach są Fundacja PZU oraz Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

Wystawa została przystosowana do warunków plenerowych.
- Jest to wystawa zrobiona zupełnie od nowa. Ma inną szatę graficzną i treść. By przekaz jeszcze bardziej trafiał do odbiorcy, na wystawie obok zdjęć i opisów zbombardowanego Wielunia, zamieściliśmy fragmenty bardzo emocjonalnych wspomnień naocznych świadków - informuje dyrektor Jan Książek.

Uroczyste otwarcie wystawy będzie miało miejsce 26 sierpnia 2019 o godz. 14.00.

Wystawa będzie prezentowana nie tylko w Warszawie. Jej elektroniczna wersja będzie dostępna na profilu facebook muzeum oraz stronie internetowej.
Wieluńska Golgota to miejsce pamięci znajdujące się na terenie dawnego kościoła farnego pw. Św. Michała Archanioła przy ul. Sienkiewicza. Składa się z tabliczek z nazwiskami mieszkańców ziemi wieluńskiej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, w tym podczas bombardowania Wielunia 1 września 1939 r. Pierwsze tabliczki uroczyście poświęcono 1 września 2009 r. Co roku przybywają kolejne.

Zobacz więcej...
:: Samorządowa Instytucja Kultury finansowana przez Gminę Wieluń ::

Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczamy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe, z których możemy korzystać.
Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.