Aktualności
Aktualności
 
Informujemy, że od 1 lutego 2021 r.
muzeum jest otwarte dla zwiedzających.
Zapraszamy!Klik...  5 lutego 2021 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej otwarliśmy dla zwiedzających wystawę przyrodniczą "Las wokół nas". W wernisażu udział wzięli m.in. Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, Sekretarz Miasta Magdalena Majkowska oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Wieluń Grzegorz Kowalik.

Zobacz więcej...  W Muzeum Ziemi Wieluńskiej wręczono dyplomy nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie rzeźbiarskim "Wieluńskie Boże Narodzenie".

Konkurs został rozstrzygnięty na początku grudnia ubiegłego roku. Ze względu na wprowadzone w grudniu obostrzenia, wystawę pokonkursową można oglądać tylko on-line na stronie www.muzeum.wielun.pl oraz profilu facebook MZW.

Zobacz więcej...  W dniu 4 grudnia 2020 rozstrzygnięty został konkurs rzeźbiarski "Wieluńskie Boże Narodzenie". Był on poświęcony rzeźbie o charakterze ludowej tematycznie nawiązującej do świąt Bożego Narodzenia. Do konkursu zaproszono działających rzeźbiarzy, jak również osoby podejmujące próby rzeźbienia z terenu ziemi wieluńskiej. W konkursie udział wzięło 12 osób, które dostarczyły 42 prace.

Zobacz więcej... 

Zobacz prezentację...

W dniu 6 listopada 2020 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej miało miejsce otwarcie wystawy "Pasja drogą życia" 55-lecie twórczości artystycznej Henryka Hernanta, w którym uczestniczył Wójt Gminy Wierzchlas Leszek Gierczyk.
Henryk Hernant urodził się 24 marca 1950 r. w rodzinie z tradycjami pracy w drewnie - stolarzami byli jego dziadek oraz pradziadek.

Zobacz więcej...:: Samorządowa Instytucja Kultury finansowana przez Gminę Wieluń ::

Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczamy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe, z których możemy korzystać.
Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.