Aktualności
Aktualności

W niedzielę 10 listopada 2019 r.
Muzeum Ziemi Wieluńskiej
będzie czynne w godz. 14.00-20.00W dniu 8 listopada 2019 roku w Muzeum Ziemi Wieluńskiej miał miejsce ciekawy wykład dotyczący twórczości żyjącego na przełomie renesansu i baroku Gabriela z Wielunia. Prelekcję wygłosił prof. Krzysztof Tomasz Witczak z Uniwersytetu Łódzkiego, który jest jednocześnie odkrywcą i tłumaczem ...

Zobacz więcej...


Zabytki po ekshumacji żołnierzy BON trafiły do muzeum Bagnet, kompas, czapki rogatywki - to tylko niektóre z zabytków przekazanych przez Instytut Pamięci Narodowej w dniu 15 października 2019 roku do Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Zobacz więcej...
Klik...

Zobacz: regulamin (pdf, jpg)     kartę zgłoszenia konkursowego (pdf, jpg)Dnia 18 września 2019 r. wicepremier Rządu RP oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński uroczyście otworzył w Instytucie Europejskim w Łodzi wystawę Muzeum Ziemi Wieluńskiej ''Wieluń - miasto pokoju i pojednania'', przy dużym zainteresowaniu i licznym udziale łódzkiej publiczności.
Zobacz więcej...:: Samorządowa Instytucja Kultury finansowana przez Gminę Wieluń ::

Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczamy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe, z których możemy korzystać.
Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.