Informacje podstawowe
Aktualności

W niedzielę 25 czerwca 2017 r. w muzeum otwarto wystawę czasową "Pojazdy II wojny światowej oraz auta PRL-u w miniaturze ze zbiorów Rafała Łabaza". Wśród ponad 700 modeli samochodów cywilnych i pojazdów wojskowych zgromadzonych W niedzielę 25 czerwca 2017 r. w muzeum otwarto wystawę czasową "Pojazdy II wojny światowej oraz auta PRL-u w miniaturze ze zbiorów Rafała Łabaza". Wśród ponad 700 modeli samochodów cywilnych i pojazdów wojskowych zgromadzonych
Zobacz więcej!


  Wieża widokowa na terenie parku przy Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie już otwarta dla zwiedzających. Oficjalnie została udostępniona we wtorek, 13 czerwca 2017. Wieża została wybudowana na początku XX wieku, kiedy majątek w Ożarowie należał do niemieckiej rodziny Mesków.

Zobacz więcej...  W piątek, 9 czerwca, w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbyła się konferencja pt. "Wieluń w czasach Piastów". Wszystkich zebranych powitał Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa. O podróżach Św. Wojciecha oraz jego wizycie w Rudzie mówił dr Damian Langner z Centralnego Muzeum Włókiennictwa...

Zobacz więcej...
:: Samorządowa Instytucja Kultury finansowana przez Gminę Wieluń ::

Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe, z których możemy korzystać.
Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.