Informacje podstawowe

 
Aktualności


Zobacz więcej...
       W dniu 13 stycznia 2019 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbył się spektakl muzyczno-teatralny "Kobieta i mężczyzna, czyli powiedz mi jak mnie kochasz" pod patronatem Burmistrz Wielunia Pawła Okrasy.

Zobacz więcej...  7 grudnia 2018 roku w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której uhonorowani zostali organizatorzy najciekawszych wydarzeń w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Wśród 17 wyróżnionych muzeów z całej Polski znalazło się Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Zobacz więcej...  W dniu 2 grudnia 2018 roku w Muzeum Ziemi Wieluńskiej miało miejsce podsumowanie konkursu i otwarcie wystawy "Zauroczeni rzeźbą - żywa kultura ludowa mieszkańców ziemi wieluńskiej na 735-lecie Wielunia".

Zobacz więcej...  W dniach 27-28 listopada 2018 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbył się konkurs wiedzy historycznej dla szkół podstawowych i średnich pn. "Polska niepodległa - u zarania II Rzeczypospolitej (1905-1921)".

Zobacz więcej...  25 listopada 2018 r. odbył się finisaż wystawy "Secesja - piękno użytkowe"

Zobacz więcej...    Konferencja popularnonaukowa
      "Polskie drogi do niepodległości"


 Ojcowie Niepodległości

 Polskie Drogi do Niepodległości
      - wystawa czasowa  Prawdziwe oblężenie przeżywało Muzeum Ziemi Wieluńskiej w dniu 11 listopada 2018 roku. Na nudę nie narzekali także najmłodsi zwiedzający. Mogli obejrzeć filmik o polskich symbolach narodowych, własnoręcznie wykonać flagę i pomalować buzię na biało-czerwono.

Zobacz więcej...  W dniu 10 listopada 2018 roku w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbył się koncert "Co mi w duszy gra? Muzyka polska" zorganizowany z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zobacz więcej...100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
 

:: Samorządowa Instytucja Kultury finansowana przez Gminę Wieluń ::

Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe, z których możemy korzystać.
Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.