Aktualności
Aktualności
 
W związku z kolejnymi rządowymi obostrzeniami spowodowanymi epidemią koronawirusa
Muzeum Ziemi Wieluńskiej
wraz z oddziałem MWD w Ożarowie
zostają zamknięte dla zwiedzających do odwołania.

Interesantów prosimy o kontakt mailowy (mzw@poczta.onet.pl)
lub telefoniczny (43 843 43 34)
od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00Klik...  W dniu 4 grudnia 2020 rozstrzygnięty został konkurs rzeźbiarski "Wieluńskie Boże Narodzenie". Był on poświęcony rzeźbie o charakterze ludowej tematycznie nawiązującej do świąt Bożego Narodzenia. Do konkursu zaproszono działających rzeźbiarzy, jak również osoby podejmujące próby rzeźbienia z terenu ziemi wieluńskiej. W konkursie udział wzięło 12 osób, które dostarczyły 42 prace.

Zobacz więcej... 

Zobacz prezentację...

W dniu 6 listopada 2020 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej miało miejsce otwarcie wystawy "Pasja drogą życia" 55-lecie twórczości artystycznej Henryka Hernanta, w którym uczestniczył Wójt Gminy Wierzchlas Leszek Gierczyk.
Henryk Hernant urodził się 24 marca 1950 r. w rodzinie z tradycjami pracy w drewnie - stolarzami byli jego dziadek oraz pradziadek.

Zobacz więcej...:: Samorządowa Instytucja Kultury finansowana przez Gminę Wieluń ::

Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczamy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe, z których możemy korzystać.
Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.