Informacje podstawowe

 
Aktualności

Uwaga: wydłużenie godzin pracy Muzeum Ziemi Wieluńskiej obowiązujące od 1 lipca 2019 r.  
 • Poniedziałek - 09.00 - 16.00
 • Wtorek - 09.00 - 17.00
 • Środa 09.00 - 16.00
 • Czwartek 09.00 - 16.00
 • Piątek 09.00 - 17.00
 • Sobota 09.00 - 16.00
 • Niedziela 11.00 - 17.00

  Ostatnie wejście do muzeum na 30 minut przed zamknięciem.
  Administracja muzeum jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00
 • Zobacz zdjęcia z zajęć...


    2 lipca 2019 r, w Muzeum w Łowiczu odbyła się sesja muzealnicza pt. "Twórcy - sztuka - kolekcje. Tradycje i współczesność wycinankarstwa na obszarze województwa łódzkiego". Celem spotkania była wymiana doświadczeń oraz wiedzy specjalistycznej...

  Zobacz więcej...    W dniu 29 czerwca 2019 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy "Malarstwo prof. Jana Szancenbacha" ze zbiorów Zbigniewa Kazimierza Witka Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.

  Zobacz więcej...

  Wystawa czasowa prezentująca prace prof. Jana Szancenbacha będzie czynna do 9 września.

  Zobacz więcej...    Notre-Dame w Paryżu. Katedra z nadprzyrodzonej inspiracji - to tytuł wykładu, który w dniu 19 czerwca wygłosiła w Muzeum Ziemi Wieluńskiej historyk sztuki Lucyna Urbańska-Kidoń. Spotkanie zostało zorganizowane wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie.

  Zobacz więcej...    Muzeum Ziemi Wieluńskiej 14 czerwca 2019 r. gościło pana Igora Strojeckiego, zapalonego historyka i genealoga, który przybył do Wielunia ze wspaniałą prelekcją na temat życia i dokonań swojego pradziadka Leona Barszczewskiego, polskiego oficera armii carskiej, badacza, etnografa, archeologa, a zarazem prekursora fotografii reportażowej.

  Zobacz więcej...    W dniu 6 czerwca odbyło się spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" poświęcone "Wyborom 4 czerwca"

  Zobacz więcej...    W piątek 31 maja z okazji jubileuszu 20-lecia Powiatu Wieluńskiego i Dnia Samorządu Terytorialnego podczas oficjalnej uroczystości, która odbyła się w Kino-Teatrze Syrena w Wieluniu Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu otrzymało medal "Zasłużony dla Ziemi Wieluńskiej"

  Zobacz więcej...
  :: Samorządowa Instytucja Kultury finansowana przez Gminę Wieluń ::

  Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
  Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe, z których możemy korzystać.
  Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.