Aktualności
AktualnościZ dniem 12 maja 2020 r. Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu wznawia swoją działalność według nowych, ograniczonych zasad:

  1. Otwarcie Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu i Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie następuje po konsultacji z Burmistrzem Wielunia i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Wieluniu.

  2. Otwarcie Muzeum i wszystkich jego obiektów odbywać się będzie stopniowo i z uwzględnieniem nowych wymogów sanitarnych.

  3. Muzeum udostępni zwiedzającym sale wystaw stałych i czasowych.

  4. Do odwołania zawieszone pozostają: zwiedzanie grupowe oraz zajęcia edukacyjne organizowane w formie kontaktu bezpośredniego.

  5. Do odwołania nieczynna pozostaje czytelnia muzealna.

  6. Do odwołania nieczynne pozostają obiekty: Baszta Męczarnia w Wieluniu i Wiatrak w Kocilewie.

  7. Wprowadzone zostają limity osób zwiedzających mogących przebywać w tym samych czasie na terenie Muzeum:
       1) Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu - 15 osób
       2) Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie - 5 osób
 • Zwiedzający zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką lub innym materiałem;

 • Każda osoba wchodząca na teren Muzeum jest zobowiązana do zdezynfekowania rąk przy pomocy środka udostępnionego przez Muzeum. Zachęcamy także do noszenia rękawiczek;

 • Zwiedzający poruszają się po obiektach muzealnych zgodnie z porządkiem przedstawionym przez pracowników Muzeum celem uniknięcia kontaktu z innymi zwiedzającymi;

 • Zwiedzający proszeni są o niedotykanie eksponatów, gablot i elementów wystaw;

 • Zobowiązuje się zwiedzających i pracowników Muzeum do zachowania bezpiecznej odległości od innych osób (min. 2 m).

MZW będzie czynne wyłącznie w dni robocze w godz. 9.00 - 16.00.
MWD w godz. 9.00 - 15.30.


  


18 maja przypada 100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy
na wirtualną wystawę ukazującą wizytę kardynała Karola Wojtyły w Wieluniu
oraz działania mające na celu upamiętnienie w naszym mieście postaci tego Wielkiego Polaka.
Podczas tegorocznej wirtualnej Nocy Muzeów zapraszamy na wystawę podsumowującą 20 lat Plenerów Malarstwa Figuratywnego im. Jerzego Dudy-Gracza organizowanych w Kamionie nad Wartą. Na wszystkich wystawach poplenerowych, jakie zorganizowało Muzeum Ziemi Wieluńskiej, można było łącznie obejrzeć ponad 1000 dzieł sztuk  Kochani! Co roku o tej porze szeroko otwieraliśmy drzwi i zapraszaliśmy Was na Noc Muzeów. Obecnie sytuacja nie pozwala na to, byśmy spotkali się w szerszym gronie. Przygotowaliśmy filmy, w których opowiadamy o naszych wystawach i historii Wielunia.

Zapraszamy na Noc Muzeów on-line!

    Opowiadają:
 
 
 W dniu 5 maja 2020 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej miało miejsce wręczenie nagród zwycięzcom konkursu "Moje drzewo genealogiczne". Bartosz Wróbel (klasa V, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kraszkowicach) i Agnieszka Musiał (klasa VIII 1, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich) zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Dyplomy oraz nagrody w postaci słuchawek bezprzewodowych odebrali z rąk dyrektora MZW Jana Książka.
Zobacz więcej...Klik...
Zobacz więcej...


W archiwum fotograficznym MZW znajduje się zdjęcie zrobione w dniu 3 maja 1916 roku. Tego dnia ulicami Wielunia przeszła manifestacja patriotyczna z okazji 125-rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po uroczystym nabożeństwie w kościele farnym tłumy mieszkańców ruszyły ze Starego Rynku ulicami Palestrancką, Reformacką i Krakowskim Przedmieściem do centrum miasta.
Zobacz więcej...


:: Samorządowa Instytucja Kultury finansowana przez Gminę Wieluń ::

Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczamy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe, z których możemy korzystać.
Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.