informacje

Informacje bieżące 
Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie we współpracy z Filharmonią Częstochowską od wielu lat organizuje pedagogiczny cykl audycji muzycznych.

Odbywają się one w sali kominkowej dworku w Ożarowie cyklicznie raz w miesiącu, od października do maja. Przeznaczone są dla najmłodszych melomanów, przedszkolaków i dzieci szkół podstawowych. Są doskonałą formą edukacji mającą na celu budzenie wrażliwości muzycznej i otwarcie na muzykę poważną. Dzieci zapoznają się z instrumentami, ich budową, dźwiękami i terminami muzycznymi.

 • 21 marca 2019 roku
  odbędzie się audycja muzyczna pt.
  "Granie na ekranie"
  dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych w godzinach: 9.00 - 9.50, 10.00 - 10.50; 11.00 - 11.50.
  W audycji muzyka ze ścieżek dźwiękowych popularnych produkcji filmowych.

  Po audycjach zapraszamy grupy słuchaczy na obrzęd pt. „Żegnaj zimo”. Dla każdej z grup przygotowane zostaną w Muzeum udekorowane gaiki oraz kukły Marzanny. Słuchacze audycji będą mogli zapoznać się ze zwyczajem chodzenia z gaikiem i uczestniczyć w pokazie obrzędu topienia Marzanny. •   Organizacja koncertu:
  Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej

  Bilety w cenie 25 zł

  Informujemy, że podczas koncertu będą wykonywane zdjęcia zamieszczone m.in. w mediach i materiałach promocyjnych muzeum. Administratorem danych osobowych jest Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu. Uczestnicy mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania lub usunięcia.
    Szanowni Państwo,
  Pragniemy zaprosić uczniów oraz pedagogów Szkół do udziału w konkursie "Moje drzewo genealogiczne", organizowanym już po raz dwunasty przez Muzeum.

  Zobacz:
 • Pełną informację
 • Oświadczenie uczestnika •   Koncert kameralny pt. Karnawałowe rendez-vous odbył się w sali kominkowej Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej, w dniu 27 stycznia 2019 roku.

  Zobacz więcej...    Trzy audycje muzyczne pt. "Skrzypki grają , do tańca zapraszają" dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych odbyły się w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie 16 stycznia 2019 roku.

  Zobacz więcej...    Koncert muzyki polskiej pt. Najpiękniejsze pieśni i arie operowe Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki odbył się w sali kominkowej Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej, w dniu 16 grudnia 2018 roku.

  Zobacz więcej...    Trzy audycje muzyczne pt. "Betlejemskiej gwiazdy blask" dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych odbyły się w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie 12 grudnia br.

  Zobacz więcej...    Trzy audycje muzyczne pt. "W narodowym tonie" dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych odbyły się w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

  Zobacz więcej...    Spektakl muzyczno-teatralny Fryderyk Chopin Homo Artifex odbył się w sali kominkowej Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej, w dniu 28 października 2018 roku, o godzinie 17.00.

  Zobacz więcej...    Trzy audycje muzyczne pt. "Bajeczki z muzycznej biblioteczki" dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych odbyły się w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie 17 października br.

  Zobacz więcej...  Dwór i wiatrak
  do góry

  Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
  Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe z których możemy korzystać.
  Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.