informacje

Informacje bieżące


  W dniu 14 stycznia 2018 roku w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej miał miejsce koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Śpiewaczo - Obrzędowego z Ożarowa ...

Zobacz więcej...
Zobacz więcej...
Zobacz więcej... 
Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie we współpracy z Filharmonią Częstochowską od wielu lat organizuje pedagogiczny cykl audycji muzycznych. Odbywają się one w sali kominkowej dworku w Ożarowie cyklicznie raz w miesiącu, od października do maja w godzinach 9.30 i 10.30. Przeznaczone są dla najmłodszych melomanów, przedszkolaków i dzieci szkół podstawowych. Są doskonałą formą edukacji mającą na celu budzenie wrażliwości muzycznej i otwarcie na muzykę poważną. Dzieci zapoznają się z instrumentami, ich budową, dźwiękami i terminami muzycznymi.

 • Audycja 16 stycznia 2018 r. wtorek, pt. Taneczny krok na Nowy Rok. Od menueta do rock'n rolla.
  W programie audycji muzyka taneczna kiedyś i dziś, tańce charakterystyczne dla różnych narodów.

 • Audycja 21 lutego 2018 r. wtorek, pt. Stroikowe czary – mary.
  W programie audycji muzyka ilustrująca budowę i historię instrumentów dętych drewnianych. •  
  Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział MZW Wieluń pragnie zaprosić uczniów oraz pedagogów Szkoły do udziału w konkursie fotografii rodzinnych "Moje drzewo genealogiczne", organizowanym po raz jedenasty przez Muzeum.
  Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów. Ideą przewodnią konkursu jest odkrycie i uświadomienie sobie własnych korzeni i tożsamości. Mamy nadzieję, że wzbudzi to u uczniów potrzebę pielęgnacji rodzinnych tradycji. Drogą do tego celu jest zebranie możliwie najpełniejszej informacji o historii swojej rodziny podczas rozmowy przy rodzinnym albumie.

  Zobacz więcej...  Dwór i wiatrak
  do góry

  Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
  Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe z których możemy korzystać.
  Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.